EXCEL - EXLD13-6HIECF-EXL Excel Horizontal PDU 6xC13 Passive 13A U
Caratteristiche principali
  • Quota di fissaggio - 482,6 mm (19 pollici)
  • Lunghezza del cavo - 3 m
  • Numero di prese C13 - 6
Codice prodotto
EXLD13-6HIECF-EXL
Cod. produttore
D13-6HIECF-EXL
Quota di fissaggio:
482,6 mm (19 pollici)
3 m
Numero di prese C13:
6
Diametro di montaggio:
465 mm
Numero di unità di altezza (UA):
2
Larghezza:
482.6 mm
Altezza:
62 mm
Profondità:
45 mm
Tensione di alimentazione:
230 V
Con materiale di fissaggio:
The Excel Surge Protected Power Distrubution Units are an extensive range of professional grade power distribution units designed specifically for the 19"electronic enclosure markets. These units feature an on‐board protection system to guard against surges, spikes and other mains borne transients. Each unit comprises a high quality aluminium extruded housing into which are loaded up to 12 sockets. In this particular range each socket is C13. The 3 metre input lead is terminated with a 13 Amp rated 3 pin BS1363 plug top. - Surge protected - LED status indicators - C13 sockets - Up to 12 sockets per unit - Choice of mounting options - CIBSE TM65 Embodied Carbon: 14.464 kg CO2e