EXCEL - EXLWBFP12.390SGB Excel WR 12U 390 mm Deep - Black-Flat Pa
  • Tipologia - Con telaio fisso
  • Numero di unità di altezza (UA) - 12
Codice prodotto
EXLWBFP12.390SGB
Cod. produttore
WBFP12.390SGB
Numero di unità di altezza (UA):
12
Distanza tra i montanti:
482,6 mm (19 pollici)
Profondità:
390 mm
Altezza:
635 mm
Larghezza:
570 mm
Colore:
Nero
Numero RAL:
9004
Excel Environ WR390 Wall Rack Network Cabinet Flat Packed 12U WxD 570 mm x 390 mm Black, part of a huge range of Network Data Cabinets available from Mayflex. The Excel Environ WR is a range of wall-mounted 570 mm wide racks designed for the installationof both cabling and equipment. The WR series of Wall Racks is available in depths of 390 mm, 500 mm and 600 mm and is suitable for multiple applications including local area networking (LAN) cabling and hardware, and the housing of security, audio andvisual equipment. - Choice of depths available (390 mm, 500 mm, 600 mm) - Available in Black or Grey - Aesthetically pleasing framed safety glass front door (IK08 Glass doors) - Quick release doors and side panel - Adjustable front and rear 19'' mounting profiles - Removable cable entry panel in top and base - CIBSE TM65 Embodied Carbon: 111.607 kg CO2e