EXCEL - EXLWBFP6.390SG Excel WR 6U 390 mm Deep - Grey-Flat Pack
  • Tipologia - Con telaio fisso
  • Numero di unità di altezza (UA) - 6
Codice prodotto
EXLWBFP6.390SG
Cod. produttore
WBFP6.390SG
Numero di unità di altezza (UA):
6
Distanza tra i montanti:
482,6 mm (19 pollici)
Profondità:
390 mm
Altezza:
368 mm
Larghezza:
570 mm
Colore:
Grigio
Numero RAL:
7035
Excel Environ WR390 Wall Rack Network Cabinet Flat Packed 6U WxD 570 mm x 390 mm Grey, part of a huge range of Network Data Cabinets available from Mayflex. The Excel Environ WR is a range of wall-mounted 570 mm wide racks designed for the installation of both cabling and equipment. The WR series of Wall Racks is available in depths of 390 mm, 500 mm and 600 mm and is suitable for multiple applications including local area networking (LAN) cabling and hardware, and the housing of security, audio and visual equipment. - Choice of depths available (390 mm, 500 mm, 600 mm) - Available in Black or Grey - Aesthetically pleasing framed safety glass front door (IK08 Glass doors) - Quick release doors and side panel - Adjustable front and rear 19'' mounting profiles - Removable cable entry panel in top and base - CIBSE TM65 Embodied Carbon: 87.345 kg CO2e